Piekarski Festiwal Podróży i Mocnych Wrażeń

W ostatnich dniach lutego (25-29.02.2015) w Piekarach Śląskich odbędzie się niezwykłe wydarzenie, którego żaden fan podróży nie powinien przegapić. Jeśli w podróżach cenicie nie tylko spacery od jednego zabytku do drugiego to Piekarski Festiwal Podróży i Mocnych Wrażeń jest właśnie dla Was. Na Festiwalu poznacie najbardziej dzikie i niezbadane krainy. Niemal namacalnie zetkniecie się z niezwykłymi kulturami. Poznacie ludzi, którzy przekraczają granice regularnego podróżowania, a ich podróżnicze doświadczenia często całkowicie ich zmieniają. Jeśli tylko macie możliwość, koniecznie wpadnijcie na przedłużony weekend do Piekar Śląskich (wstęp na festiwal wolny). Jedno jest pewne, wszechobecnej adrenaliny nie zabraknie!

To pełne wrażeń wydarzenie objęliśmy patronatem medialnym.

Program Piekarskiego Festiwalu Podróży i Mocnych Wrażeń:

25.02 (czwartek)

17:00 SLAJDOWISKO: Fundacja Rozwoju Turystyki Asiatica (Wojciech Namysło, Danuta Gola) zapraszają na prezentację “NEPAL – KRÓLESTWO WŚRÓD CHMUR“. Tajemnicza, egzotyczna kultura, spektakularna przyroda, cudowni ludzie i najwyższe góry świata. Podróżnicy opowiedzą o naszej fascynacji tym jednym z najpiękniejszych miejsc świata.

26.02 (piątek)

Piekarski Festiwal Podróży i Mocnych Wrażeń

17:00 SLAJDOWISKO: Katarzyna Irzeńska opowie o SRI LANCE, która odkryła przed nią całkiem nową rzeczywistość.

18:30 SLAJDOWISKO: Michał Piec opowie o SZTUCE NOCOWANIA W PODRÓŻY. Niskobudżetowe podróżowanie w praktyce. Praktyczne rady wraz ze sporą dawką zabawnych anegdotek i powodujących gęsią skórkę historii.

20:00 Mocne kino: „EVEREST” (2015) [Islandia] – r. B. Kormakur [121 min.], NAPISY. Rok 1996. Podczas wspinaczki na najwyższy szczyt świata członkowie ekspedycji stawiają czoło potężnej burzy śnieżnej.

28.02 (niedziela)

Piekarski Festiwal Podróży i Mocnych Wrażeń

17:00 DARIUSZ ZAŁUSKI – himalaista, operator i reżyser przedstawi swoje najnowsze filmy (“No ski no fun”, “Two on K2”, “Lago de los Polacos”) i opowie o swoich podróżniczych doświadczeniach w rozmowie z Dariuszem Gackiem.
Dariusz ZAŁUSKI (ur. 1959) – polski taternik, alpinista, himalaista, przewodnik SKPB Warszawa, absolwent Politechniki Warszawskiej, Autor zdjęć, scenarzysta i reżyser wielu filmów o tematyce górskiej. Zdobywca pięciu ośmiotysięczników, w tym K2 oraz (dwukrotnie) Mount Everest. Członek Klubu Wysokogórskiego w Warszawie.

29.02 (poniedziałek)

17:00 POLSCY ŁOWCY BURZ – Piotr Szuster opowie, po co gonić za burzami i czy tornada potrafią być piękne…?

19:00 MARCIN MAMOŃ – dziennikarz, dokumentalista i reżyser, uwolniony dwa miesiące temu z rąk syryjskich terrorystów opowie o tzw. Państwie Islamskim i podróżowaniu po Syrii.

 

Razem z Kinem „ZACISZE” oraz MIEJSKIE CENTRUM I TURYSTYKI serdecznie zapraszamy wszystkich na Piekarski Festiwal Podróży i Mocnych Wrażeń.

Miejsce Festiwalu:

Kamil Kowalewicz
2018-02-17T19:24:23+00:00 16 lutego 2016|

O autorze:

Kamil Kowalewicz
Od poniedziałku do piątku zajmuję się grafiką na potrzeby reklamy, w międzyczasie obserwując promocje lotnicze. Bardzo, bardzo lubię pokera, w każdym jego aspekcie :) Tetraplegik, wózek aktywny.

Zostaw komentarz

Zostańmy w kontakcie!

Znajdziesz nas na:
close-link
Dzięki, że doczytałeś do końca! Pozostańmy w kontakcie :)
Zapisz!
close-image