Opowieści z podróży

Opowieści z podróży 2018-02-22T16:57:27+00:00

Eurotrip – przez 10 krajów w 3 tygodnie

Przejechanie południowego wybrzeża Europy zawsze chodziło nam po głowie, więc zrealizowaliśmy plan pierwszej europejskiej wyprawy. Trasa wyniosła 5500 cudownych kilometrów i wiodła przez 10 krajów. Znowu wróciliśmy bogatsi o nowe przeżycia, wysmagani słońcem Lazurowego Wybrzeża, urzeczeni Toskanią i ponownie zafascynowani Chorwacją, a to jeszcze nie wszystko.

Przeczytaj więcej

Weekend w Krakowie, magicznym mieście

Do Krakowa wybraliśmy się pociągiem, przy okazji testując jak Pendolino jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oboje, jeszcze nim się poznaliśmy, byliśmy w Krakowie i dobrze wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Jednak Kraków we dwoje to zupełnie coś innego, zaczarował nas na nowo.

Przeczytaj więcej

Uroki południowej Szwecji

W Szwecji byliśmy dwukrotnie. Pierwszy raz był jednodniowym wypadem do Karlskrony. Drugi raz był już dłuższy i spędziliśmy w Szwecji tydzień. Podczas naszej podróży po jej południowej części postaraliśmy się zwiedzić najciekawsze miejsca. Oglądaliśmy m.in. pradawne miejsca kultu, przemierzaliśmy stepy i karmiliśmy łosie.

Przeczytaj więcej

Malta zakochania warta

Pewnego zimowego wieczoru zastanawialiśmy się gdzie udamy się w przyszłe wakacje. Propozycji było wiele i wszystkie jakoś nie przypadały nam do gustu. W pewnym momencie Goha na chwilę zatopiła się w Google i powiedziała „Ja chcę na Maltę”. Tak też się stało. Pojechaliśmy na Maltę i się w niej zakochaliśmy.

Przeczytaj więcej

Wielki powrót, czyli Chorwacja po raz drugi

Zaczarowani Chorwacją podczas wyjazdu w 2014 roku zdecydowaliśmy się odejść od swojej zasady i w kolejnym roku wybraliśmy się do Chorwacji kolejny raz. I tym razem Chorwacja nas nie zawiodła, a nawet pozwoliła odkryć się jeszcze bardziej. Dodatkowo, podczas tego wyjazdu odwiedziliśmy pobliską Bośnię i Hercegowinę.

Przeczytaj więcej

W cieniu del Teide, czyli „nasza” Teneryfa

Na Teneryfę wybraliśmy się w ferie zimowe w celu ucieczki od zimy i w poszukiwaniu słońca. No i cóż, udało nam się. Jednak Teneryfa poza możliwością opalania się w objęciach wulkany del Teide, w środku polskiej zimy ofiarowała nam znacznie więcej. Widzieliśmy m.in. delfiny pływające w
Atlantyku i księżycowe bezdroża.

Przeczytaj więcej

W stronę słońca, czyli do Chorwacji przez Bratysławę i Budapeszt

Pierwszy raz do Chorwacji pojechaliśmy w 2014 roku za sprawą wielotygodniowego marudzenia Gohy, że koniecznie chce tam pojechać. O Chorwacji wiedzieliśmy tylko tyle, że jest częstym kierunkiem wybieranym przez polskich urlopowiczów. Na miejscu, na własnej skórze, przekonaliśmy się dlaczego. Tam jest pięknie!

Przeczytaj więcej

Paryż, miasto Mona Lizy

Podejrzewam, że 90 procent osób kojarzy Paryż z miłością. Ja też go tak kojarzyłem i gdy kilka lat temu chciałem zabrać Gohę w podróż-niespodziankę z okazji rocznicy naszego ślubu, wybór padł właśnie na Paryż. Dodatkowym argumentem było to, że zawsze chciałem dotknąć Wieży Eiffla. Zdeptaliśmy kawał Paryża.

Przeczytaj więcej

Pekin, czyli inny świat

LOT otworzył nowy kierunek – Pekin i zorganizował z tej okazji promocję na bilety. Prawdę mówiąc tęsknie za taką spontanicznością, jaką miałem kupując w 10 minut bilety do oddalonej o kilka tysięcy kilometrów stolicy państwa środka. Oczywiście Goha dowiedziała się o tym dopiero po fakcie. Po tylu latach dalej tęsknimy za Pekinem.

Przeczytaj więcej

Włoska majówka

Wyprawa do Włoch była naszą pierwszą wspólną zagraniczną podróżą. Byliśmy wtedy zieloni i nieźle spietrani tym co może nas czekać, co może się przydarzyć. Zaczęliśmy „z kopyta” od awarii samochodu na niemieckiej autostradzie i sklejania części taśmą klejącą. Dalej było już tylko pięknie. Od tego wyjazdu RobiMy Podróże.

Przeczytaj więcej