Krabi Tipa Resort Ao Nang

Hotel Krabi Tipa Resort w Ao Nang w Tajlandii odwiedziliśmy w styczniu 2019 roku, przy okazji naszej wycieczki do Azji. Kompleks nie jest wolny od wad, ale w niedostosowanej dla potrzeb osób na wózkach inwalidzkich Tajlandii, zaskakuje bardzo pozytywnie.

Krabi Tipa Resort – lokalizacja

Kompleks zlokalizowany jest w prowincji Krabi, w Ao Nang, przy ulicy 121/1 Moo.2 T.Ao Nang A.Muang. Jest naprawdę duży i zachwyca otaczającą go bujną roślinnością i niedaleką odległością od plaży Ao Nang Beach. Z lotniska w Krabi najlepiej dostać się do niego taksówką, choć możliwy jest także dojazd autobusem. Tuż za bramą hotelu znajdują się liczne stragany, puby, sklepy i punkty usługowe, umożliwiające np.: wynajęcie samochodu czy skutera.

Hotel znajduje się w dość zatłoczonej, ale ulubionej przez turystów części miasta – Ao Nang Beach.

Parking

Krabi Tipa Resort Ao Nang posiada prywatny parking, z którego goście hotelowi mogą korzystać bezpłatnie po wcześniejszej rezerwacji z racji na ograniczoną liczbę miejsc.

Dostosowanie – ogólne

Kompleks Krabi Tipa Resort jest ogólnie dobrze dostosowany. Jego mankamentem dla osób z niepełnosprawnościami może jednakże być jego położenie na zboczu, przez co teren obfituje w czasem strome podjazdy. Do zlokalizowanej tuż naprzeciwko wjazdu recepcji prowadzą dwa niezbyt łagodne podjazdy dla wózków inwalidzkich, na których osobom na wózku może potrzebna być pomoc towarzysza podróży..

recepcja hotelu Tipa Resort

Problematyczne może stać się także dostanie do restauracji, do której prowadzi dość ostro pnąca się pod górę droga. Do samej restauracji jednak prowadzi podjazd i dalej już poruszać można się bez przeszkód.

restauracja Krabi Tipa Resort Ao Nang

Zlokalizowany na terenie obiektu niewielki, ale klimatyczny basen jest także zaopatrzony w podjazdy i dostać można się do niego zarówno od recepcji, jak i od strony restauracji, po pokonaniu mniej więcej połowy podjazdu. Sam basen nie jest zaopatrzony w udogodnienia pomagające dostać się do wody, ale znajdują się tutaj wygodne leżaki, szerokie parasole i basenowy bar, w którym poza napojami, można także przekąsić co nieco.

Krabi Tipa Resort Ao Nang - basen

Dostosowanie – pokoje

Krabi Tipa Resort oferuje ograniczony zakres pokoi dostępnych dla osób poruszających się na wózkach. Wszystkie zlokalizowane są na parterze piętrowych budynków w niedalekiej odległości od recepcji. Pokoje do dyspozycji osób na wózkach inwalidzkich są ogromne, wyposażone w estetyczne drewniane meble i bardzo duże łóżko, na dobrej wysokości.

pokój dla niepełnosprawnych w Krabi Tipa Resort Ao Nang

Do wnętrza pokoju prowadzą duże rozsuwane, bezprogowe drzwi tarasowe, dodatkowo zaopatrzone w chroniącą przed komarami moskitierę.

Pokój w Krabi Tipa Resort wyposażony jest także w płaski telewizor, bezpłatny dostęp do wi-fi, które działa naprawdę dobrze. Ponadto do dyspozycji gości w pokoju znajdują się szlafroki, kapcie, parasole, sejf, lodówka i zestaw do parzenia kawy i herbaty, a także szafa na ubrania i miejsce na walizki.

wyposażenie pokoju w Ao Nang

Pokoje wyposażone są w dobrze działającą klimatyzację, a świeża woda mineralna dostarczana jest codziennie. Codziennie także pokoje są sprzątane.

Przed wejściem do pokoju znajduje się niewielki taras z drewnianymi meblami.

Dostosowanie – łazienka

Łazienka w kompleksie Krabi Tipa Resort Ao Nang jest ogromna, jak na warunki hotelowe. Prowadzą do niej duże przesuwne drzwi, które nie będą stanowiły problemu dla żadnego wózka.

Krabi Ao nang - umywalka

Łazienka nie jest typową dostosowaną łazienką, jednak osoba poruszająca się na wózku może w miarę swobodnie z niej skorzystać.

toaleta w Tajlandii

Jeżeli brak podnoszonych poręczy przy toalecie nie jest problemem, to osoba niepełnosprawna swobodnie z niej skorzysta, bo znajduje się ona na dobrym poziomie.

Łazienka w apartamencie wyposażona jest także w ogromny, bezprogowy prysznic, który nie posiada jednak żadnych dodatkowych udogodnień.

prysznic dla niepełnosprawnych

Jedyną opcją na wzięcie prysznica jest zatem kąpiel na wózku, lub przetransportowanie się na plastikowe krzesełko, dostarczone przez recepcję.

Ogólnie

Krabi Tipa Resort jest całkiem nieźle dostosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Niewątpliwym mankamentem hotelu jest usytuowanie na zboczu, przez co droga do poszczególnych punktów w hotelu bywa trudna do pokonania bez pomocy drugiej osoby.

podjazdy w Krabi

Personel kompleksu jest jednakże bardzo życzliwy i pomocny, co zdecydowanie ułatwia pobyt. Dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z usługi prania w bardzo atrakcyjnej cenie i krótkim czasie realizacji. Zlokalizowana nieopodal recepcji restauracja Aqua Cafe&Bistro dostępna jest od wczesnego przedpołudnia i serwuje smaczne drinki oraz specjały azjatyckiej kuchni (w wersji dla Europejczyka). Niewątpliwą zaletą hotelu jest jego lokalizacja w pobliżu barów, restauracji, sklepów, nadmorskiego deptaka i oczywiście plaży.

Nasza ocena Krabi Tipa Resort Ao Nang

Jeżeli wybieracie się do Ao Nang w Tajlandii to Krabi Tipa Resort jest godnym wzięcia pod uwagę miejscem noclegu, szczególnie, że Tajlandia, jako kraj nie dba o komfort osób z niepełnosprawnościami.

Nasza ocena jest subiektywna i opiera się głównie na dostosowaniu obiektu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Ogólna

Lokalizacja

Pokój

Łazienka

Tekst w żaden sposób nie jest sponsorowany przez hotel.

Małgorzata Kowalewicz
2019-05-02T11:26:46+02:00 2 maja 2019|
Małgorzata Kowalewicz
Wolę jak się do mnie zwraca po prostu Goha (wiem, wiem, że powinno być przez "ch" :)). Na co dzień pracuję z dziećmi ucząc je angielskiego. Poza podróżami i językiem angielskim moją pasją jest resocjalizacja. Gdy tylko mogę to śpiewam, bo życie jest muzyką :)

Zostaw komentarz

Zgodnie z RODO musisz się zgodzić na dodanie komentarza i przesłanie wpisanych danych
Ten formularz gromadzi Twoje imię, adres e-mail, adres strony www i treść, dzięki czemu komentarze mogą funkcjonować na tej stronie. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą polityką prywatności, gdzie uzyskasz więcej informacji o tym, gdzie, jak i dlaczego przechowujemy Twoje dane.
Nie wykorzystujemy danych wpisywanych podczas komentowania do celów marketingowych (np. wysyłka newslettera).

Zostańmy w kontakcie!

Znajdziesz nas na:
close-link